Historia współpracy zwierząt, roślin i ludzi

Zajęcia dla starszych studentów Juniwersytetu
Grupy: V, VI, VII, VIII, X

Temat: Mali Odkrywcy: „Historia współpracy zwierząt, roślin i ludzi

Termin: 28 marca 2015 r.
Miejsce: Centrum Edukacji SOWA, ul. Kościuszki 1
W godz.:
Grupa V – 11.00 – 11.50
Grupa VI – 13.00 – 13.50
Grupa VII –12.00 – 12.50
Grupa VIII – 9.00 – 9.50
Grupa X – 10.00 – 10.50

źródło: tustareasdesociales.over-blog

Mali Odkrywcy: „Historia współpracy zwierząt, roślin i ludzi”
Jak, gdzie i kiedy człowiek nauczył się korzystać z dobrodziejstw świata roślin i zwierząt danych mu przez matkę naturę, czyli „Historia współpracy zwierząt, roślin i ludzi” od prehistorii do czasów współczesnych. Na zajęciach Młodzi Odkrywcy dowiedzą się, gdzie i kiedy człowiek nauczył się uprawiać ziemię oraz hodować zwierzęta i jak te umiejętności zmieniły jego życie, a także jak odkrycia geograficzne wpłynęły na zmianę jadłospisu Europejczyków oraz w jaki sposób współpraca zwierząt, roślin i ludzi doprowadziła do rozwoju przemysłu włókienniczego, kosmetycznego i farmaceutycznego. Mali Żacy dowiedzą się również, jak na jakość tej współpracy wpływa troska człowieka o stan środowiska naturalnego.