Półkolonie z Centrum Edukacji SOWA

SOWA polkolonie

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat
do wzięcia udziału w letnich półkoloniach.

Szczegółowe informacje
znajdziecie Państwo
na stronie www.centrumsowa.pl
oraz pod numerem telefonu 799 015 438.

Dyplomy rozdane

Uroczyste zakończenie roku juniwersyteckiego

IMG 5990 2

Ponad setka najmłodszych studentów, wykładowcy i zaproszeni goście, spotkali się na uroczystym zakończeniu kolejnego roku nauki na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Wystrojeni odświętnie mali żacy odebrali dyplomy ukończenia Juniwersytetu 7 czerwca br. w auli wykładowej Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle.

Czytaj więcej: Dyplomy rozdane

Uroczyste zakończenie roku akademickiego dla studentów Juniwersytetu

 

Drodzy mali studenci już niebawem, 7 czerwca 2014 r. o godz. 13.00, otrzymacie z rąk Burmistrza Miasta Jasła oraz Rektora Podkarpackiej Szkoły Wyższej – dyplomy Absolwenta Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego wraz z upominkami.
Serdecznie zapraszamy Was i Waszych rodziców lub opiekunów na uroczystość zakończenia roku akademickiego 2013/2014, która odbędzie się w sali wykładowej Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Wł. Findysza w Jaśle, przy ul. na Kotlinę 8.
Ze względów organizacyjnych, prosimy o przybycie co najmniej 15 minut wcześniej, czyli o 12.45.

Układ Słoneczny bez tajemnic

obserwatorium

W dniach 17 V i 31 V odbyły się zajęcia w Obserwatorium Astronomicznym I LO w Jaśle. Z powodu zachmurzenia studenci oglądali jedynie górę Liwocz oraz wieżę widokową w Karpackiej Troi. Obiekty niebieskie (Słońce, Księżyc, planety i mgławice) można było zobaczyć na prezentacji zdjęć wykonanych w Obserwatorium. Studenci mieli możliwość wykonania modelu Układu Słonecznego z owoców zachowując odległości i wielkości, zapoznania się z budową i obsługą teleskopów. Wielkim zainteresowaniem cieszył się również eksperyment z soczewkami i laserami obrazujący zasadę działania teleskopów.

Wacław Moskal

Czytaj więcej: Układ Słoneczny bez tajemnic