Kolejni absolwenci

Blisko setka ciekawych świata dzieci, wykłady na intrygujące tematy i inspirujące do dalszej nauki ćwiczenia złożyły się na miniony rok akademicki Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Kolejna grupa najmłodszych jasielskich żaków zakończyła zajęcia pod koniec czerwca br.

zdjecie grupowe 1
Uroczystość odbyła się w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle, gdzie Juniwersytet - dzięki uprzejmości władz uczelni - od początku ma swoją siedzibę. Wystrojonej odświętnie studenckiej braci dyplomy rozdali i gratulacje złożyli: burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, podkarpacki wicekurator oświaty Antoni Wydro i rektor PSW Stanisław Polański.

Czytaj więcej: Kolejni absolwenci

Uroczyste zakończenie roku akademickiego już niebawem !

 zaproszenie 2013

Dobiega końca kolejna III edycja niezwykłej przygody z prawdziwą nauką i wykładowcami, czyli edukacyjnej zabawy w studiowanie dla małych żaków Juniwersytetu.

Drodzy mali studenci już niebawem, 22 czerwca 2013 r. o godz. 13.00, otrzymacie z rąk Burmistrza Miasta Jasła oraz Rektora Podkarpackiej Szkoły Wyższej – dyplomy Absolwenta Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego wraz z upominkami.
Serdecznie zapraszamy Was wraz z Waszymi rodzicami i opiekunami na uroczystość zakończenia roku akademickiego 2012/2013, która odbędzie się w sali wykładowej Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Wł. Findysza w Jaśle, przy ul. na Kotlinę 8.

Fabryka mleka na Juniwersytecie

mleko3

Na ostatnim już wykładzie w tym semestrze - młodzi studenci Jasielskiego Juniwersytetu dowiedzieli się jak i skąd powstaje mleko.

Jak działa tzw. „mała fabryka mleka”, ile waży, ile ma żołądków, co lubi i ile musi zjeść krowa XXI wieku żeby wyprodukować jeden litr mleka – opowiadali Paweł Górka oraz Olga Lasek z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – pracownicy naukowi z wydziału Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa.

 

Czytaj więcej: Fabryka mleka na Juniwersytecie

Czerwcowa MOC ATRAKCJI dla dzieci

Zapraszamy małych żaków Juniwersytetu do udziału w licznych atrakcjach, przygotowanych specjalnie dla dzieci podczas jasielskich imprez organizowanych w miesiącu czerwcu.
Każdy z Was z pewnością znajdzie coś dla siebie, a przy okazji nie zabraknie atrakcji dla Waszych rodziców. Poniżej zamieszczamy informacje o najważniejszych z nich:

 

DZIEŃ DZIECKA,
JUBILEUSZ 30-LECIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY
Termin: 1 czerwca 2013 r.
Miejsce: Ogródek Jordanowski w Jaśle

1 czerwca tradycyjnie zapraszamy wszystkie dzieci na imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się w Ogrodzie Jordanowskim w godz. 15.30 – 19.00.

plakat 30 media

Program zawiera: blok zabaw integracyjnych (zabawy z chustą, tańce i pląsy), blok zabaw plastycznych (malowanie kredą, na balonikach, happening plastyczny CHIMERY), blok zabaw sportowych (m. in. Maraton z ING Bankiem Śląskim i konkurencje drużynowe), blok artystyczny (cała scena dla dzieci!). Wcześniej w godz. 15.00 – 15.30 zapraszamy do budynku MDK na 30 minut wrażeń artystycznych – wernisaż prac uczestników sekcji plastycznej.
Dodatkowo zapraszamy do skorzystania z urządzeń rekreacyjnych (dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, euro bungee, sztuczna krowa do dojenia, fotobudka – wszystkie atrakcje za darmo!).
Podczas imprezy będzie można również wziąć udział w grze ogrodowej, symultanie szachowej oraz kiermaszu prac plastycznych.
Część atrakcji przygotowanych na Dzień Dziecka została sfinansowana przez Urząd Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!  
To już 30 lat u rodziny w MDK!

MDK w Jaśle


OD TROI PO BAŁTYK: DAWNI MADZIARZY

Termin: 1 – 2 czerwca 2013 r.
Miejsce: Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy

plakat MADZIARZY

Zwiedzanie skansenu oraz obozu Madziarów, zabawy dla publiczności: malowanie ciała autentycznymi motywami, walki z kijem, tkanie wstążek i pasków, zabawy dla dzieci, wypiek placków na kamieniach z mąki mielonej na miejscu, pokaz rozpalania ognia metodami historycznymi, muzyka na żywo wykonywana na instrumentach historycznych, pokaz psów węgierskich – agarów.

 

Szczegółowy program imprezy na stronie internetowej Skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy.

PRZYSTANEK KWIATOWA

Termin: 2 czerwca 2013 r.
Miejsce: Tereny rekreacyjno-wypoczynkowe przy ul. Kwiatowej w Jaśle


Oficjalne otwarcie terenów rekreacyjnych przy ul. Kwiatowej. Ośrodek wypoczynkowy w miejscu zrekultywowanego terenu po dawnym wyrobisku cegielnianym, powstał dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szczegółowy program imprezy w najbliższym czasie na stronie internetowej: www.jaslo.pl.


„POLSKO-SŁOWACKI JARMARK POGRANICZA”

Termin: 12 – 16 czerwca 2013 r.
Miejsce: jasielski Rynek

plakat2

Prezentacja regionalnych produktów, wyrobów, potraw z naszego Regionu i ze Słowacji.
Prezentacja polsko – słowackich legend. Każdy uczestnik jarmarku będzie mógł posłuchać nagranej na nośniku elektronicznym polskiej i słowackiej legendy oraz przeczytać ją z tablicy z legendą w języku polskim i w języku słowackim. Efekt prezentacji wzmocni dodatkowo tematyczna aranżacja. Dodatkową atrakcją będzie występ amatorskiego teatru ulicznego.


DNI JASŁA 2013

Termin: 15 – 16 czerwca 2013 r.
Miejsce: jasielski Rynek

plakat1

W programie:
15 czerwca 2013 r. w godz. 14.00 – 22.00
Munduriada – konkursy i pokazy służb mundurowych powiatu jasielskiego.
Prezentacje zespołów i solistów JDK oraz Studio Tańca Show Dance.
Koncerty: Ciryam, „Maciej Maleńczuk & Psychodancing”.
16 czerwca 2013 r. w godz. 15.00 – 22.00
Prezentacje dziecięcych zespołów artystycznych.
Koncerty: Jazz Combo, Roots Rockets, Czerwone Gitary.
Występ Darka Wickowskiego uczestnika tegorocznej edycji polsatowskiego show „Must be the music. Tylko muzyka”.