Biolaboratorium - relacja

W sobotę 10 marca 2018 roku, za sprawą Uniwersytetu Rozwoju w Chorzowie mali słuchacze Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego pracowali w bibliotecznym Biolaboratorium.

Dzieci na bazie doświadczenia z wodą, skrobią ziemniaczaną oraz jodyną dowiedziały jak sprawdzić czy w soku z kartonu występuje witamina C. Przekonały się, że balon można napompować z pomocą fermentacji drożdży. Na moment przeniosły się do świata zmysłów by przyjrzeć się temu w jaki sposób słuchają zające, dowiedziały jak zbadać PH i zaprzyjaźniły się z prawdziwymi akrobatami, które cały czas towarzyszyły im podczas zajęć: szczurkami Alfą oraz Betą. Zajęcia były okazją do poznania zjawisk oraz pojęć dzięki którym na pewno łatwiej będzie nam zrozumieć otaczający świat.